Drony w bardzo krótkim czasie potrafią wykonać przelot nad danym obszarem. Możliwość zmiany kierunku lotu dosłownie w miejscu sprawia, że bezzałogowce zdolne są do skanowania nawet najtrudniejszych obszarów pod kątem kształtu oraz zróżnicowania terenu. 

Poszukiwania zaginionych dronem to bardzo skomplikowany proces, gra toczy się o życie, a czas płynie nieustannie, aż nadchodzi najmniej oczekiwany zachód słońca. Jednak dron nie jest w stanie wisieć kilka godzin w powietrzu ze względu na skończoną pojemność baterii. W takim przypadku istotne jest mieć w zanadrzu wiele akumulatorów oraz kilka ładowarek, w co jesteśmy wyposażeni.

Mieliśmy już 3 akcje poszukiwawcze dronem (stan na rok 2021) – wszystkie ze szczęśliwym zakończeniem. Każda akcja była inna ze względu na porę roku, wielkość zakreślonego obszaru do poszukiwań, jednak są czynniki wspólne, które warto mieć zawsze na wyposażeniu – spokój, opanowanie podczas pilotowania drona, wiarę w szczęśliwe zakończenie i niezawodny sprzęt do pracy w terenie wraz z dużą liczbą akumulatorów.